Θύελλα Ραφήνας: Ήττα και στο δεύτερο φιλικό

Αρέσει σε: 0 άτομα
Έχασε από τον Ηλυσιακό με 2-1 στην τελευταία δοκιμασία πριν το πρωτάθλημα.

Η Θύελλα Ραφήνας γνώρισε την δεύτερη ήττα της  στα φιλικά κατά την τελευταία δοκιμασία της πριν από την έναρξη του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, από τον Ηλυσιακό με 2-1. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής (27/8) και έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Ζωγράφου.

Στο 10ο λεπτό του αγώνα οι «λιγνιτωρύχοι» κατάφεραν να προηγηθούν χάρη σε κεφαλιά του Ψυχογιού. Ωστόσο, το προβάδισμά τους ήταν βραχύβιο καθώς οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 35ο λεπτό με το γκολ του Κράσι, το οποίο ήταν αποτέλεσμα εξαιρετικής ομαδικής δουλειάς. Στο δεύτερο μισό του αγώνα η ομάδα με επικεφαλής τον Νίκο Μεσολογγή δεν κατάφερε να βρει απάντηση στις επιθετικές προσπάθειες των «κιτρινόμαυρων». Ο Κασσιανός πέτυχε πλασέ στο 60′ δίνοντας τη δυνατότητα στους «κιτρινόμαυρους» να γυρίσουν το παιχνίδι και να εξασφαλίσουν τη νίκη με 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η προσεχής φιλική αναμέτρηση της Θύελλας με τον Περαμαϊκό, η οποία είναι η τελευταία της αναμέτρηση, είναι προγραμματισμένη για την ερχόμενη Κυριακή (3/9) και θα γίνει εκτός έδρας.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μαντζούνης): Μπαλασάκης, Κάρδαρης, Παρασκευόπουλος, Ρέτζο, Κούτρας, Ταχιράι, Κασσιανός, Χαρίτος, Κράσι, Χριστόπουλος, Τσέργας

Έπαιξαν και οι Μαρίνου, Σινομάτι, Γιαννόπουλος, Σαρρηασλάνογλου, Κατσαρός, Φρόκου, Τόλα.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Καραστέργιος, Φύτρος, Φλώρος, Τσούκας, Ανδρίκος, Σουλτανίδης, Γούλας, Ντάφλας, Ψυχογιός, Γκούμας, Χίσο.

Αγωνίστηκαν και οι Κουμής, Σαμάρκος, υπό δοκιμή, Μαντζώρος, Σαντίκου, Ντόκο, Κοντογιάννης, Κωτσάκης, Μακροδημήτρης, υπό δοκιμή.

Πηγή: Α.Π.Ο. ΘΥΕΛΛΑ Διασταύρωσης Ραφήνας