Ανατροπή Περιστερίου: Νίκη επί της ΑΕΚ

Κατηγορία: Ελλάδα
Ετικέτες: Περιστέρι
Αρέσει σε: 0 άτομα
Το Περιστέρι πέτυχε εντυπωσιακή νίκη επί της ΑΕΚ με ανατροπή στο τελικό σκορ 89-85. Η ομάδα, παρά το αρχικό προβάδισμα της ΑΕΚ, ανέκαμψε με αποφασιστικότητα και ενέργεια, κερδίζοντας τον ματς στα τελευταία λεπτά. Πρόκειται για μια σημαντική επιτυχία στο πρωτάθλημα

Η ομάδα του Γιώργου Λιμνιάτη επέστρεψε από το⁣ -17 και κέρδισε την ​έντονη φιλική ‌αναμέτρηση της ομάδας ‍του ‌Ντράγκαν Σάκοτα με σκορ 87-75.

Επικράτηση του Περιστερίου επί της​ ΑΕΚ

Το Περιστέρι κατάφερε⁣ να‌ νικήσει ⁢την ΑΕΚ με τελικό σκορ 87-75 στον τελευταίο αγώνα ⁤των⁣ δύο ομάδων στο τουρνουά «Νίκος Φάσουρας». Η ΑΕΚ προηγούνταν με 17 ‍πόντους στη δεύτερη‌ περίοδο​ (40-23), όμως‍ από εκεί ​και πέρα η ομάδα του Γιώργου Λιμνιάτη⁤ κυριάρχησε στον αγώνα. Ο Τζορτζ Πάπας διακρίθηκε με 17 πόντους⁢ για το Περιστέρι, ενώ οι ‍Πουλιανίτης και Κόφι σημείωσαν 14 και⁤ 13​ πόντους αντίστοιχα. ​Για την ΑΕΚ⁤ ξεχώρισαν οι Κουζέλογλου με 14 πόντους ⁤και ‍Γκόλντεν με 13 πόντους.

Πορεία του αγώνα

Η ροή‌ του αγώνα στα​ δεκάλεπτα διαμορφώθηκε ως⁢ εξής: 23-10,⁤ 44-31, 57-58, ‌75-87.